O nas

O nas

Humitopic balsam i krem na AZS i łuszczycę

Mamy do Ciebie pytanie: dlaczego kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała na stałe wpisały się w krajobraz współczesnego społeczeństwa? Pierwotna potrzeba podobania się innym jest silniejsza od nas. Ludzie pragną oczarowywać nieskazitelną cerą i wzbudzać podziw niegasnącym z wiekiem powabem. Dlatego na rynku znajdą mnóstwo produktów kosmetycznych mających pomóc im w osiągnięciu tego celu. Istnieje jednak grupa ludzi, dla której używanie kosmetyków to nie tylko kwestia estetycznej impresji, jaką dzięki nim wywrą. To poważna sprawa mająca istotny wpływ na jakość ich życia. Dla tych ludzi nieodpowiednio dobrane preparaty kosmetyczne prowadzą nie tylko do dyskomfortu, ale nawet do prawdziwego cierpienia.

Mowa o osobach borykających się z dermatozami – chorobami skórnymi, takimi jak atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca, które potrafią zmienić życie w istny koszmar. To właśnie z myślą o Was powstały dermokosmetyki Humitopic.

Nasza historia

Zanim opowiemy Ci, co doprowadziło do powstania kosmetyków Humitopic, kilka zdań o nas. Nazywamy się Kamila i Konrad, jesteśmy rodzeństwem i od zawsze pasjonowały nas poszukiwania badawcze. Dlatego dyscypliny nie kojarzą nam się ze sportem, tylko z nauką, a wiązanie ze sznurowadłami, tylko z chemią – wszystko oscyluje wokół naukowych zainteresowań. To właśnie one zaprowadziły nas do Sieniawy, gdzie znajduje się najstarsza i najmniejsza kopalnia węgla brunatnego w Polsce.

Jednak to nie same naukowe zainteresowania spowodowały, że przywędrowaliśmy do Sieniawy. Tutejsza kopalnia już od dziesiątek lat wydobywa węgiel w zrównoważony sposób: nie tylko bez strat dla środowiska, ale nawet z korzyściami! Właściciele są mocno zaangażowani w rewitalizację gruntów poodkrywkowych, oddając je do produkcji rolnej lub leśnej, co raduje nasze serca. Gleba oddawana do użytku rolnikom jest wysokiej klasy – często wyższej, niż przed eksploatacją złóż węgla. Efektem działań rekultywacyjnych jest także Jezioro Ciche, które stało się urokliwą częścią miejscowej scenerii, a po zarybieniu również miejscem chętnie odwiedzanym przez wędkarzy.

Przybyliśmy tu, aby dalej rewolucjonizować wydobycie węgla oraz znajdować dla niego nowe możliwości wykorzystania. W tym drugim celu, wraz z Rafałem – wieloletnim pracownikiem kopalni – założyliśmy Coalab, czyli niewielki start-up zajmujący się poszukiwaniem innowacyjnych zastosowań dla węgla. Nasz zespół wciąż jest nieduży, ale nadrabiamy to werwą i nowatorskim podejściem do tematu, z którym rozgryzamy kolejne wyzwania.

Humitopic kosmetyki z kwasem huminowym na AZS i łuszczycę

Nasze dermokosmetyki

A skąd zainteresowanie kosmetykami? Wszystko zaczęło się od tego, że naszemu sercu bliski jest problem egzemy. Sami borykamy się z dermatozami. Co prawda łagodnymi, ale nawet stosunkowo mało dokuczliwe problemy skórne dają wgląd w to, z czym na co dzień zmagają się atopicy czy też osoby chorujące na łuszczycę. Tym bardziej że gdy poznaliśmy Rafała, okazało się, że jego syn choruje na ciężką postać atopowego zapalenia skóry. Dlatego, choć nie na własnej, to na skórze bliskiej mu osoby mógł się przekonać, jak ciężka to choroba i do jak wielkiego cierpienia prowadzi. Postanowiliśmy wspólnie poszukać rozwiązania, które przyniesie takim osobom wyczekiwaną ulgę.

Pojawiło się pytanie: jak stworzyć produkt, który byłby łagodny i niepowodujący podrażnień, a jednocześnie dawał moc nawilżenia i pomagał ukoić zmęczoną skórę? Poszukiwania idealnego kosmetyku dla osób ze skórą wrażliwą i podatną na podrażnienia to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza że wiele substancji jest niebezpiecznych – potencjalnie uczulają nawet pozornie niegroźne naturalne kompozycje zapachowe.

Kolejne zeszyty zapisane recepturami lądowały w śmietniku. Kiedy powoli zaczęliśmy tracić nadzieję, okazało się, że rozwiązanie mieliśmy cały czas pod stopami: węgiel brunatny, a konkretnie ekstrahowane z niego kwasy huminowe i fulwowe. To właśnie z nich stworzyliśmy unikatową formułę H4topic-complex, na której bazuje linia dermokosmetyków Humitopic.

Dlaczego węgiel? Z natury dla skóry

Kwasy huminowe i fulwowe to związki organiczne, które w przyrodzie są wszechobecne. Znajdziesz je np. w torfie, którego dobrotliwy wpływ na zdrowie znany jest od setek lat. Ma właściwości antybakteryjne, regeneruje skórę i włosy. Z kolei borowinę (czyli rodzaj torfu) wykorzystywało się m.in. w balneoterapii już w starożytności.

Dziś wiemy, że za wiele z tych właściwości torfu odpowiadają właśnie kwasy huminowe i fulwowe. Torf zawiera ich jednak niewiele. Opracowana przez nas innowacyjna technologia pozwala na wyekstrahowanie wysokiej jakości substancji humusowych z węgla brunatnego. To tak, jakby z torfu wydobyć całą esencję istotną dla zdrowia skóry. Dzięki temu powstały dermokosmetyki idealnie sprawdzające się w pielęgnacji skóry atopowej, łuszczycowej, suchej i wrażliwej.

Po tym odkryciu z entuzjazmem przystąpiliśmy do testów i badań, które potwierdziły, że dermokosmetyki Humitopic są bezpieczne oraz zapewniają nawilżenie i wzmocnienie skóry. Nasze wyjątkowe odkrycie zamknęliśmy w prostych opakowaniach, bez zbędnych kartoników czy kolorowych nadruków. Jesteśmy minimalistami i najważniejsza jest dla nas zawartość. To właśnie skuteczność i jakość perfekcyjnie dobranych naturalnych składników stanowi dla nas najwyższą wartość. Unikamy tego, co zbędne, szkodliwe i nieistotne dla pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i atopowej. Z tego też powodu, w kosmetykach Humitopic nie znajdziesz składników takich jak: substancje zapachowe, parabeny, fenoksyetanol, SLS czy PPD.

Cieszymy się, że oddajemy w Wasze ręce polski, innowacyjny produkt, stworzony z pasji, w którą wkładamy całe nasze serca.

Zespół naukowców bliżej Ciebie

Humitopic zrodził się z nadziei, że osobom z egzemą da się pomóc. Zaczęliśmy w małym laboratorium, gdzie mamy pełen nadzór nad procesem pozyskania kwasów humusowych i niepowtarzalnej cząsteczki H4topic-complex. Daje nam to stuprocentową pewność, że trafia do Was produkt o najwyższej jakości i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, co potwierdzają przeprowadzone testy dermatologiczne.

Tradycyjne kosmetyki opracowywane są przez tabuny ludzi. Nasz zespół naukowców nie jest może tak liczny, ale za to zapałem moglibyśmy obdarować największe światowe laboratoria. Jako badacze cenimy sprawdzoną, rzetelną wiedzę. Wiemy, że w gąszczu internetowych porad łatwo się zgubić. Dlatego dostarczamy Ci nie tylko doskonale nawilżających kosmetyków, ale również sumiennie sprawdzanych informacji na temat pielęgnacji skóry problematycznej. Znajdziesz je na naszym blogu oraz kanale YouTube. Regularnie publikujemy tam filmy, w których opowiadamy, jak łagodzić objawy atopii, łuszczycy oraz innych rodzajów chorób i problemów skórnych.

Kochamy to, co robimy, więc nie ustajemy w boju i przez cały czas pracujemy nad kolejnymi produktami linii Humitopic. W pocie czoła prężymy mentalne muskuły, aby jeszcze bardziej doskonalić nasze kosmetyki. Twórz je razem z nami – podziel się informacjami, jak na Ciebie działają, w czym Ci pomogły, a co mogłyby zrobić lepiej. Czekamy na Was!

Poznaj nasze produkty

Seria kosmetyków HUMITOPIC zapewnia kompleksową pielęgnację potrzebną skórze atopowej przez 24h na dobę.

Balsam do ciała

Przynosi ukojenie swędzącej skórze.

Krem do rąk

Zapewnia długotrwałe nawilżenie.