Pielęgnacja skóry w cukrzycy. Jakie kosmetyki wybrać?

Pielęgnacja skóry w cukrzycy. Jakie kosmetyki wybrać?

Pielęgnacja skóry w cukrzycy. Jakie kosmetyki wybrać?

Diagnoza schorzeń skóry w przebiegu cukrzycy bywa pomijana. Tymczasem jest to choroba, której często towarzyszą problemy skórne takie jak świąd czy suchość. Czym jest to spowodowane? W jaki sposób pielęgnować skórę w cukrzycy? Jakie kosmetyki dla diabetyków?

Czytaj dalej...

Panthenol w szamponach. Dlaczego warto go szukać?

Pielęgnacja skóry głowy potrafi przysporzyć wiele kłopotów – zwłaszcza gdy choruje się na atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Wtedy wymaga szczególnej troski i należy przyłożyć się do wyboru kosmetyków. Warto sięgać po produkty zawierające panthenol. Czym jest ten składnik? Jakie ma właściwości? Dlaczego warto szukać kosmetyków, które zawierają go w swoim składzie?

Czytaj dalej...

Niacynamid w kosmetykach. Jakie ma działanie?

Każdy marzy o skórze, która promienieje zdrowiem i pięknem. Jeśli masz skórę atopową, łuszczycową, suchą lub wrażliwą, doskonale zdajesz sobie sprawę, że osiągnięcie tego celu nie jest łatwe. Należy szukać kosmetyków, które zawierają składniki łagodne, niewywołujące podrażnień, a jednocześnie zapewniające skuteczną pielęgnację. Jednym z takich składników jest niacynamid. Co to takiego? W jakich kosmetykach się sprawdza? W tym artykule opowiemy Ci o niacynamidzie i jego zastosowaniu w kosmetyce.

Czytaj dalej...

Światowy dzień chorych na łuszczycę

29 października obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Łuszczyca to choroba zapalna skóry, która dotyka milionów ludzi na całym świecie. W Polsce choruje na nią około 3% osób [1]. Pomimo tego, że to tak powszechna dermatoza, to wokół niej wciąż panuje wiele mitów. To światowe święto ma na celu szerzyć świadomość na temat łuszczycy, aby te mity obalić. W tym artykule przedstawimy najważniejsze fakty na temat łuszczycy.

Czytaj dalej...

Jesienne ABC pielęgnacji skóry problematycznej

Dla wielu osób jesień to magiczna pora roku. Liście zmieniają kolory, w kawiarniach pojawiają się dyniowe latte, a w mieszkaniach unosi się atmosfera przytulnego ciepła. Jednak dla osób z dermatozami takimi jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy suchość skóry, jesień to także czas, który przynosi nowe wyzwania pielęgnacyjne. Jak zatem zadbać o skórę w tej wymagającej porze? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o skórę problematyczną w trakcie jesieni.

Czytaj dalej...

Ocet jabłkowy w kosmetykach na AZS. Dlaczego warto?

Ocet jest powszechnie stosowany jako domowe remedium na rozmaite dolegliwości skórne. Jednak czy jego działanie ma pokrycie w dowodach naukowych? Jak ocet jabłkowy sprawdza się w pielęgnacji skóry atopowej, łuszczycowej, suchej i wrażliwej? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz bliżej ocet jabłkowy i jego zastosowania w kosmetologii.

Czytaj dalej...

Postbiotyki w kosmetykach. Dlaczego warto?

Niedawno pisaliśmy o probiotykach. Jako składnik żywności czy suplementów diety są one stosunkowo znane. Jednak w kosmetykach coraz częściej znajduje się nie probiotyki, a postbiotyki. Innymi spotykanymi terminami są prebiotyki i synbiotyki. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego spieszymy z wyjaśnieniami. Dlaczego w kosmetykach prym wiodą postbiotyki?

Czytaj dalej...

Jak social media wpływają na osoby z AZS?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne egzemy to choroby, które wprowadzają wiele wyzwań do życia codziennego. Wsparcia i wiedzy pacjenci często szukają w internetowych mediach społecznościowych. Są to jednak miejsca, które mają także negatywny wpływ na jakość życia. Jaka jest relacja między mediami społecznościowymi a AZS? Czy korzystanie z nich przynosi więcej złego, czy dobrego?

Czytaj dalej...

Olej kokosowy w pielęgnacji skóry dzieci z AZS

Olej kokosowy zyskał olbrzymią sławę w świecie zdrowej żywności, a w kosmetologii jego popularność ciągle rośnie. Powszechnie uważa się, że to dobry składnik kosmetyków dla dzieci, zwłaszcza ze skórą problematyczną, atopową lub łuszczycową. Jednak olejowi kokosowemu przypisuje się tak dużo pozytywnych właściwości, że niektórzy zaczynają patrzeć na niego sceptycznie. Jaka jest prawda? Czy olej kokosowy jest pożądanym składnikiem kosmetyków dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry?

Czytaj dalej...

Bariera skórna u dzieci. Jak ją wzmacniać?

Zaburzona bariera skórna jest przyczyną wielu problemów. Prowadzi do odwodnienia skóry, ułatwia powstawanie mikrouszkodzeń oraz powoduje, że zanieczyszczenia środowiska łatwiej ją penetrują. U dzieci – zwłaszcza tych cierpiących na dermatozy – bariera jest osłabiona. Jak ją wzmacniać i odbudowywać? Z pomocą przychodzą naturalne oleje roślinne: kokosowy i słonecznikowy. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Czytaj dalej...