Avena Sativa (Oat) Kernel Flour

Avena Sativa (Oat) Kernel Flour

Pod tą nazwą kryje się mączka owsiana, która służy niczym wybawca dla skóry, zwłaszcza wrażliwej. Przeciwzapalne właściwości płatków owsianych są doskonale znane; niektórzy od lat korzystają z nich jako domowego i naturalnego sposobu na oparzenia słoneczne. Jej zbawienne cechy uznała także amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), która zarejestrowała mączkę jako środek chroniący skórę.


Sproszkowany ekstrakt z owsa ma właściwości przeciwutleniające i chroniące skórę. Pomaga łagodzić zaczerwienienia, podrażnienia i swędzenie, dzięki czemu przyniesie Ci upragnione ukojenie. Sprawi, że Twoja skóra będzie dobrze nawilżona i nawodniona oraz stworzy fizyczną barierę na powierzchni skóry, która zmniejszy transepidermalną utratę wody (TEWL).


Mączka owsiana wykorzystywana w kosmetykach Humitopic powstaje z owsa COM. Owies ten zawiera beta glukany na poziomie 5-6%, co zapewnia skuteczne działanie przeciwstarzeniowe i regenerujące. Jako doskonały nawilżacz, mączka sprawdzi się przede wszystkim w pielęgnacji skóry podatnej na wysuszenie, ale pomaga również koić drobne podrażnienia spowodowane egzemą lub wysypką skórną.

Naukowo udowodnione efekty:
• skuteczna i długotrwała poprawa nawilżenia skóry (badanie in-vivo);
• poprawa tempa naprawy skóry (badanie in-vivo);
• aktywność przeciwstarzeniowa na wszystkich typach skóry (badanie in-vivo);
• kojące i nawilżające działanie na skórę wrażliwą (badanie in-vivo).