Olej Marula

Olej Marula

Olej marula pozyskuje się z pestek słodkich owoców marula pochodzących z Afryki. Na tym kontynencie ochronny wpływ oleju znany jest od setek lat. Afrykańska pogoda i słońce są wyjątkowe ostre, dlatego skóra nie obejdzie się bez dodatkowej pielęgnacji, którą zapewnia właśnie olej marula. Czemu zawdzięcza swoje ochronne właściwości? Głównie wysokiej (na poziomie 70 – 78%) zawartości jednonienasyconego kwasu oleinowego oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co więcej, obecne w oleju kwasy tłuszczowe są podobne do tych naturalnie występujących w naskórku. Dzięki temu są biozgodne z ludzką skórą.
Bogaty skład oleju marula czyni z niego uniwersalny produkt, który można stosować na całe ciało i do każdego typu skóry. Działa antyoksydacyjnie, chroni przed słońcem, zanieczyszczeniami powietrza i promieniami UV oraz zwalcza wolne rodniki. Zapewni Twojej skórze łagodzące nawilżenie oraz zmniejszy przeznaskórkową utratę wody. Osiąga to m.in. dzięki właściwościom okluzyjnym – olej tworzy na powierzchni skóry lekką powłokę, która nie przepuszcza wody, w efekcie zatrzymując wilgoć.
Olej marula ma również właściwości przeciwstarzeniowe, które wynikają z bogatej zawartości aminokwasów takich jak L-arginina i kwas glutaminowy. Przywróci Twojej skórze elastyczność, jędrność, gładkość i sprężystość. Łatwo przeniknie i błyskawicznie odżywi warstwy skóry, nie pozostawiając przy tym tłustego filmu.